גארודה

גארודה הינה ציפור מהמיתולוגיה ההודית שמשנה את צורתה בהתאם לתפקודה. גארודה היא שיטה וורסטילית המכילה את עקרונות הפילאטיס ומשלבת בתוכה את עקרונות הנשימה והגמישות של היוגה, האתלטיות והקצב של הריקוד.
אימון גארודה מביא לתוצאות מדויקות, מגדיל כוח, גמישות וקואורדינציה. השיטה מלמדת תנועתיות מרובה ברגיעה מלאה. התרגילים והרוטציות בלתי נגמרות ואינן פוסחות על אף איזור בגוף. מטרת האימון היא לאפשר למחשבה להתרכז בהתעמלות בזמן שהגוף הופך להיות חזק וגמיש יותר מאי פעם.

טכניקת עבודת המזרן של ג'יימס משלבת בתוכה פילאטיס, יוגה, ג'יירוטוניק וריקוד. מקבלת השראה גם מה פלדנקרייז ומשיטת אלכסנדר ומתיכה את כולם אל תוך טכניקה משולבת, ייחודית והוליסטית. שיעורי גארודה מזרן מפתחים גמישות, כוח טונוס שרירים מקיף ומשפרים כושר גופני בצורה מובנית. ג'יימס שם דגש על צורה, נשימה זרימה ודינאמיות התנועה. הטכניקה שפיתח מותאמת בקלות לכל קבוצת גיל ויכולת, כך שכל אחד יכול למצוא הנאה בתרגול ובביטוי הגוף. שיעורי גארודה מזרן הם תוספת אידיאלית לתוכנית הלימודים של גארודה מכשירים, כך ששני האימונים משלימים זה את זה.

הגארודה הינו מכשיר חדשני לאימוני פילאטיס העושה גלים באירופה, ארה"ב ואוסטרליה - פרי פיתוחם של ג'יימס דה-סילבה ורעות גרייצר-ברנדס, מציע רפרטואר עשיר המשלב את התנועה והרבגוניות של הרפורמר והקדילאק עם הדיוק של הוונדה צ'ייר.
בזכות הגדלת המבנה החיצוני ואפשרויות כיוונון והתאמה אינסופיים (כך שניתן לשנות ולהתאים קפיצים, חבלים, מוטות ורצועות), משיגים הגדלת טווחי תנועה ורמה חדשה ומגוונת של תרגילים. למעשה ניתן לכוונן כמעט כל חלק מהמכשיר, מה שהופך אותו למדוייק ובלתי מתפשר.
הטווח המורחב של המאפיינים הללו מאפשר אימון בישיבה, שכיבה, היתלות, הישענות וכריעה. אזור העבודה המורחב, בתוך הגארודה ועליה, הופך אותו למכשיר נוח יותר לעבודה לכל מבנה גוף בכל צורה וגודל, בייחוד לאתלטים ואנשים בעלי מבנה גוף רחב.  חופש הכיוונון מאפשר התאמה של האימון לגודלו ויכולתו של המתאמן.
כמובן שניתן בקלות לשלב אביזרים מסורתיים כגון כדור, קרש קפיצה, גומיות וטבעות בתוכנית האימונים.

הגארודה הוא ללא עוררין אחד ממכשירי האימון הרב-גוניים ביותר הקיימים היום בשוק. ניתן להעזר בו במכוני כושר,
באימונים אישיים ובמרכזי שיקום.
* סטודיו רעות הינו המשווק הבלעדי של הגארודה בארץ ומציע קורסים מגוונים והכשרות מורים על המכשיר.
לפרטים נוספים נא ליצור קשר 03-5272614.